Organizator:

W te święta postaw na rękodzieło!

Podziel się

Ręcznie robiona biżuteria, ozdoby świąteczne, dekoracje do domu, personalizowana odzież oraz oryginalne zabawki to tylko część asortymentu wystawców Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który w tym roku odbędzie się w towarzystwie Poznańskiego Jarmarku Świątecznego już 2-4 grudnia. Warto wybrać się w tych dniach na Międzynarodowe Targi Poznańskie w poszukiwaniu wyjątkowych prezentów.

Coraz bliżej święta – informuje o tym zarówno kalendarz, pogoda, jak i repertuar radiowo-telewizyjny. A jak święta, to i prezenty. Wyjątkowe podarunki znaleźć będzie można w tym roku na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który odbędzie się w weekend tuż przed mikołajkami, czyli 2-4 grudnia w Poznaniu. To nie lada gratka dla fanów rękodzieła oraz personalizowanych prezentów!

Niezadowalająca jakość i powtarzalność dostępnych w tradycyjnych sklepach produktów skłania coraz więcej osób do szukania oryginalnych prezentów „z duszą”. To właśnie dla nich organizujemy Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, na którym będzie można nabyć ręcznie wykonaną biżuterię, ubrania, dekoracje i wiele, wiele więcej – mówi Barbara Vogt, dyrektor Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych W tym roku łączymy siły z Poznańskim Jarmarkiem Świątecznym, zapraszamy więc do spędzenia pierwszego weekendu grudnia w świątecznej atmosferze.

Wyjątkowe prezenty

Rękodzieło oraz produkty tworzone w krótkich seriach stają się coraz bardziej popularne wśród konsumentów. Nie tylko przykuwają uwagę swoją oryginalnością, ale też nierzadko cechują je lepsza trwałość i wykonanie.  

Przedmioty wykonywane ręcznie zawsze nasiąknięte są emocją, intencją i dobrą energią osób, które je wykonują. I myślę, że pod tym stwierdzeniem podpisałby się każdy artysta – rękodzielnik. Takie produkty idealnie nadają się na personalizowane prezenty na święta dla bliskich nam osób. – opowiada Agnieszka Frankowska-Gryza, właścicielka marki biżuterii autorskiej OYCA. – Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć naprawdę bogactwo wzorów pracowni OYCA. Będzie to oferta zdecydowanie większa niż ta dostępna na naszej stronie internetowej.

Przegląd lokalnych artystów

Festiwal to także okazja do zapoznania się z ofertą rzemieślników z całego regionu i wsparcia lokalnej przedsiębiorczości. To tutaj będzie można spotkać zarówno wytwórców ceramiki, oryginalnej biżuterii, rzeźbiarzy, malarzy, jak i młodych projektantów odzieży czy pracownie zajmujące się renowacją mebli. Szeroki zakres tematyczny sprawia, że to miejsce dla każdego.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych to jedyne takie wydarzenie w Poznaniu, które przyciąga tak wielu rękodzielników, a być wśród nich to wspaniałe doświadczenie – relacjonuje Aneta Goraj, właścicielka marki odzieżowej Godeco.plŚwiąteczny klimat, pięknie wykonane przedmioty i atmosfera, którą budują również odwiedzający, to obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego, kto kocha to, co wyjątkowe i unikatowe, czego nie znajdziemy w sklepach dużych marek.

Wystawy prac i prawdziwa aukcja sztuki!

Wyjątkowe prezenty to specjalność Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Organizatorzy nie zapominają jednak o sztuce nieużytkowej. Podczas wydarzenia będzie można przyjrzeć się wystawie prac znanych artystów, które przygotują dwie poznańskie galerie sztuki:  ART VIP i Kwadrat Art. Ta ostatnia zorganizuje również prawdziwą aukcję sztuki, podczas której możliwe będzie wylicytowanie prezentowanych obrazów, rzeźb i plakatów. Wśród prezentowanych autorów znajdą się m.in. Iwona Sacharz, Angelika Korzeniowska, Renata Szuryga czy Agnieszka Balewska.

Bilety w niższej cenie

Tylko w tym tygodniu z okazji Black Week (21-27.11) bilety na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych można nabyć w promocyjnej cenie. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej organizatora.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

2-4 grudnia 2022

Pawilon PCC, poziom 0

Wejście vis a vis Dworca Zachodniego

www.festiwal.mtp.pl